Коли мова йде про вибір ПК, то слід говорити про оперативну пам’ять та постійний накопичувач. В цій статті ми розглянемо це питання, щоб вам було значно простіше зробити правильний вибір, коли ви вирішили купити для себе ігровий  ПК.

Оперативна пам’ять

Найсучасніший тип оперативної пам’яті — DDR5, що прийде на зміну DDR4. Він працює на вищій частоті — від 3200 МГц і вище. Зараз DDR5 дає лише невеликий приріст продуктивності, досить дорогий і вимагає дорогої материнської плати. Тому пам’ять DDR4 ще кілька років залишатиметься актуальною. Сучасні материнські плати від Intel (B660/H670/Z690) і AMD (B550/X570) мають можливість автоматичного розгону оперативної пам’яті, тому ви можете вибрати ОЗУ з такою частотою, яку дозволяє материнська плата. Однак чим вища частота, тим пам’ять дорожча, насправді більшості користувачів достатньо 3200 – 3600 МГц типу DDR4.

Обсяг оперативної пам’яті достатній на поточний рік – 16 ГБ. 32 ГБ і вище стане в нагоді тим, хто працює з великими файлами в спеціальних програмах, наприклад Photoshop. Якщо бюджет обмежений, то можна взяти і 8 ГБ (але в майбутньому обов’язково збільшити), але цього не вистачатиме у багатьох сучасних іграх, що призведе до фризів у іграх. Пам’ять DDR5 зазвичай йде вже від 32 ГБ і вище.

Накопичувач: SSD та HDD

В наш час будь-який комп’ютер, не тільки ігровий, повинен мати SSD-накопичувач. Ціна на них зараз не велика, а користь дуже істотна. Завдяки йому операційна система, програми, ігри, файли, що знаходяться на твердотільному накопичувачі, будуть завантажуватися миттєво. Мінімальний обсяг для ігрового комп’ютера – 240 ГБ, цього вистачить для ОС, програм та кількох великих ігор. Оптимальний обсяг залежить від того, скільки ігор ви плануєте встановити і чи зберігатимете файли на SSD-накопичувачі.

SSD бувають двох форматів:

  • SATA – найпоширеніший формат із межею швидкості 600 МБ/с. Коштує набагато дешевше, ніж SSD типу M.2.
  • M.2 – більш сучасний формат, при якому SSD-накопичувач вставляється в роз’єм на материнській платі та займає менше місця. Коштує дорожче, ніж SATA-SSD. Швидкість сягає 7000 МБ/с.

Оптимальним варіантом є встановлення зв’язування SSD+HDD. На першому буде система, програми та ігри, а на HDD розташуються ігри, не вимогливі до накопичувача, документи, зображення, відео та аудіо. Однак якщо ви не плануєте зберігати файли на комп’ютері, можна обійтися і одним SSD.

Сподіваємося, що стаття допомогла розібратися з основними характеристиками та параметрами комп’ютера, які є важливими при виборі. У каталозі сайту https://qbox.ua/ з широкого асортименту ви зможете правильно підібрати і купити комп’ютер, що підходить для ваших цілей. Проте варто мати на увазі, що навіть найкращий ігровий Пк з часом потребуватиме заміни. Отже слід обирати ту модель, котра зможе функціонувати довше та залишитися при цьому ефективною. Також слід наперед подумати про можливість подальшого вдосконалення вашого ПК.