Система електронних торгів з кожним днем стає ще більш популярною. Ще не так давно це явище не було настільки розповсюдженим і як результат, більша частина угод укладалась в вигляді прямих договорів. Основний недолік такого способу – це відсутність чіткого контролю. Тобто, звичайним явищем були змови, коли компанії без досвіду не мали навіть мінімального шансу на те, щоб отримати цікаве замовлення.

За останні роки ситуація змінилась і в цьому є велика заслуга системи ProZorro. Саме вона є основним контролюючим механізмом, на базі якого проводяться всі електронні торги, включаючи й державні закупівлі.

Важливо нагадати, що самі оголошення про проведення тендеру шукати в системі ProZorro не варто. Торги проводяться виключно на електронних майданчиках. Ваше завдання – це знайти перевернений сервіс, в якому ви будете впевнені на всі сто відсотків. Як приклад, можна привести сайт української універсальної біржі. Ви завжди можете перейти на сайт tender.uub.com.ua і особисто ознайомитися зі всіма доступними тендерами.

Про які поради й хитрості йде мова?!

Більш досвідчені компанії чудово розуміють, що є певні хитрості, якими варто користуватися для того, щоб підвищити свої шанси на перемогу в тендері.

До таких моментів можна віднести:

  • Акцент на власній пропозиції – ви повинні пам’ятати про те, що інформація про пропозиції інших учасників стане відома тільки після того, як закінчиться прийом заявок. Тому, вам залишається лише серйозно оцінити свої сили й зробити свої висновки;
  • Підозрілі торги – у випадку, коли ви бачите тендерне оголошення, яке прописано занадто вузько і схоже на те, що підготовлене під конкретного учасника, то на нього навіть потрібно витрачати часу. Краще розглянути інші пропозиції, де ви будете мати реальні шанси на перемогу;
  • Більше питань – якщо у вас є якісь непорозуміння й ви не можете розібратись в якихось моментах, потрібно завжди задавати такі питання. Це можна робити, користуючись допомогою технічної підтримки електронного майданчика, або ж знайомих спеціалістів;
  • Звертайтесь тільки до перевірених банків – мова йде про гарантійне забезпечення, без якого досить важко отримати реальні шанси на перемогу в тендері. 

Навіть цих декількох моментів буде достатньо для того, щоб вже зробити свої висновки стосовно цього питання й не допускати серйозних помилок.