Для швидкого та ефективного продажу держмайна в Україні була створена система Прозорро.Продажі, яка почала своє існування в 2016 році. Але наразі тут продається не лише державне та комунальне майно, але й майно приватних підприємств. Для реалізації будь-яких рухомих чи нерухомих об’єктів через цю систему створені електронні торгівельні майданчики, акредитовані в ній. На даний час таких онлайн платформ є трохи більше 40 і усі вони надають однакові послуги. На цьому сайті sale.uub.com.ua можна більш детально дізнатися про ці торгівельні майданчики та їх головні функції.

Характеристики електронних торгівельних майданчиків (ЕТМ)

В усіх акредитованих системою Прозорро. ЕТМ є спільні та відмінні риси. Спільними є тарифи на послуги, а також доступ до єдиної бази даних лотів. При цьому відрізняються торгівельні платформи між собою якістю консультаційних послуг та зручністю користування сайтом. Незважаючи на деякі відмінності, усі ЕТМ під’єднані до єдиної бази даних лотів, тому вони надають однакову інформацію про об’єкти, які на даний час виставлені на продаж в системі Прозорро.

Функції ЕТМ

Державний офіційний портал Прозорро.Продажі є центральною базою даних усіх лотів, але при цьому в ньому не передбачено технічної можливості для того, щоб проводити онлайн торги. Саме для цього і були створені торгівельні платформи. Головні функції ЕТМ наступні:

  1. Забезпечення доступу до центральної бази даних Прозорро для усіх покупців.
  2. Технічне забезпечення проведення онлайн аукціонів.
  3. Надання консультаційних послуг та якісної юридичної підтримки.
  4. Реєстрація учасників торгів та перевірка їх документів.
  5. Забезпечення законного підписання договорів між покупцями та продавцями в електронному вигляді.
  6. Збір, перевірка та збереження даних учасників торгів.
  7. Допомога потенційним покупцям в пошуку цікавого лоту.
  8. Допомога підприємствам в створенні аукціону.
  9. Збір гарантійних внесків.
  10. Забезпечення електронного документообігу.

Як обрати ЕТМ

Для вибору торгівельної платформи можна скористатися двома головними критеріями: якістю надання професійних консультацій щодо участі в торгах чи їх організації, та зручністю інтерфейсу. В усьому іншому ЕТМ схожі між собою. Наприклад, тут https://sale.uub.com.ua/about.aspx можна почитати про один з самих популярних торгівельних майданчиків, акредитованих в системі Прозорро. Хоча наразі їх існує близько 40, найпопулярнішими з них є лише декілька.

Що може продаватися через ЕТМ

За допомогою онлайн платформ на електронних торгах можуть продаватися такі лоти: деревина, металобрухт, права на видобуток корисних копалин, кредитні портфелі, нерухомість будь-якого виду, земельні ділянки, транспортні засоби, спеціальна техніка, обладнання та інше. Також тут продають сільськогосподарську продукцію, майно банкрутів, офісні меблі, побутову техніку, тощо. Все це реалізується по справедливій ринковій ціні, яку визначають самі учасники торгів за допомогою своїх ставок.