За допомогою сучасної системи електронних торгів Прозорро.Продажі зараз можна купити стандартизований чи не стандартизовані товар. До першої групи належить сільськогосподарська продукція, енергетичні ресурси, необроблена деревина, а також майно, які було заарештовано.

До другої групи входить транспорт, нерухомість, майнові права, земля, державне і комунальне майно, а також майно банкрутів. Для того щоб лот був виставлений на аукціон, він повинен бути попередньо оцінений. Детальніше про оцінку майна, призначеного для продажу в системі Прозорро за посиланням: sale.uub.com.ua.

Найпопулярніші об’єкти продажів на електронних торгах

На інтернет-аукціонах найчастіше продається:

  1. нерухомість (житлова, нежитлова, комерційна, промислова, державна тощо);
  2. транспортні засоби (вантажні та легкові автомобілі, спецтехніка, сільськогосподарська техніка тощо);
  3. деревина (пиломатеріали, кругляк листяних і хвойних порід і так далі);
  4. обладнання (верстати, механізми, автоматизовані промислові комплекси та інше);
  5. земельні ділянки;
  6. енергоресурси (права на їх видобуток);
  7. цінні папери;
  8. офісні меблі та техніка.

Купити через онлайн-торги можна все, що завгодно. При цьому вартість товару визначається самими покупцями. Спочатку лот виставляється за стартовою ціною. Вона, відповідно до українського законодавства, не може бути значно меншою за ринкову. Також в умовах аукціону прописується мінімальний поріг ставки. Це означає, що менше даного значення учасник торгів просто не може поставити.

Торгівля лісом на відкритих аукціонах

Асортимент деревини на електронних аукціонах з кожним днем ​​стає тільки ширше. Якщо ще кілька років тому з системою Прозорро. Продажі співпрацювали лише ті лісові господарства, яким це було цікаво, то зараз ситуація справа змінилася. Тепер частина обраної сировини повинна реалізовується саме через систему Прозорро. Не став тому виключенням і дуб-кругляк, який вважається одним з ходових матеріалів в даній області.

В цілому, необроблена деревина – це одне з основних напрямків по аукціонах в системі ProZorro.Sale. Лісові господарства виставляють на продаж величезні обсяги сировини. Причому це стосується самих різних сортів, починаючи з недорогих та закінчуючи елітними. Тут вже все безпосередньо залежить від конкретно взятого лісового господарства.

Як працюють аукціони Прозорро

Про те, що буде проводитися аукціон, в системі електронного торгового майданчику розміщується повідомлення. Побачивши його, бажаючі взяти участь в торгах, подають заявки. Далі їм потрібно буде внести гарантійний внесок в якості підтвердження серйозних намірів щодо викупу лота. В ході самого аукціону учасники роблять свої ставки. Переможе той, хто запропонує більше за інших.Незважаючи на те, що електронні торги є відкритими і інформація про них знаходиться у вільному доступі, дані про учасників є зашифрованими. Всі учасники торгів закодовані за допомогою індивідуальний номерів, тому організатор аукціону до самого його кінця не знає, хто саме зробив ставку. Це дозволяє забезпечити рівні права для всіх учасників аукціону, виключивши змову і корупцію. Більше інформації тут: https://sale.uub.com.ua/ru/news/kupyty-tehsyrovynu-dlya-vtp-na-prozoro-prodazhi.