Верховна Рада прийняла законопроект під номером 4278, який передбачає внесення змін до податкового кодексу. Це дозволить ввезення посилок з-за кордону без податку. Вартість товару не має перевищувати 150 євро. «За» проголосувало 346 депутатів.

У пояснювальній записці було наголошено на тому, що необхідно привести у відповідність митний та податковий кодекс. Точніше: частини, які стосуються визначення бази податку на додану вартість та мита при ввезенні придбаних вантажів до України в складі міжнародних відправлень.

Пропонується встановити частиною митної вартості, частину фактурної ціни на посилки базою оподаткування ПДВ, у яких вартість буде вищою за 150 EUR. Ініціативи від попередніх урядів були жорстко розкритиковані громадянами за несправедливе ставлення до покупців та протекцію великих мереж.

Нагадаємо, ще в 2019 році почала діяти гранична вартість посилок без оподаткування в 100 Євро. Це означає, що при перевищенні встановленої суми, покупець товару має заплатити податок на ту частку вартості, яка буде вище за 100 (тепер – 150 євро).

Наприклад, отримувач вантажу, який коштує 200 євро, має сплатити податок на 50 EUR у встановленому законодавством порядку. Оформленням платежів можуть займатися митні брокери або безпосередньо на відповідних відділеннях при їх наявності у населеному пункті.

Нагадаємо, що 1 лютого 2021 року Укрпошта починає безпосередню співпрацю з міжнародними операторами, яка передбачає обмін електронними митними даними. Це має прискорити та полегшити процедуру передачі замовлених з-за кордону товарів.

Як буде діяти нова норма

До кінця березня 2021 року уряд має привести до відповідності всі положення нормативно-правових актів з новою нормою оподаткування посилок.

Для ФОПів та юридичних осіб залишається стара норма в 150 євро, яка діяла для них. Таким чином, оподатковувана сума для фізичних та юридичних осіб вирівнюється. Особливо ця норма вигідна тим, хто не бажає купувати товари за завищеною вартістю в Україні. Замість цього – використовувати переваги міжнародних торгових майданчиків.

Про останні економічні новини та діяльність електронних торгових майданчиків можна дізнатися на сторінці https://aeaep.com.ua/info/asotsiatsiia-birzhovi-ta-elektronni-majdanchyky-misiia-tsili-uchasnyky/

.