Довгоочікуваний старт української земельної реформи відбудеться незабаром. З липня землевласники зможуть офіційно продавати наділи, які мають сільськогосподарське призначення. Законом, який дав дозвіл на обіг земель, передбачається вільний продаж земельних паїв приватної власності та оренда державних земель. 

Всі угоди з продажу землі мають укладатись на офіційних платформах системи Прозорро https://uub.in.ua/post/StartrinkuzemlvUkranrealzatsyacherezelektronnauktsoni_1 шляхом проведення електронних аукціонів. 

Чому торги будуть проводитись саме в форматі онлайн? Таке рішення прийшло завдяки багаторічному успішному функціонуванню вітчизняної електронної системи та довірі до неї українців, які вже провели не один тендер на її основі. Закупівлі різних товарів чи послуг вже дозволили зекономити не один мільйон державних коштів та принесли прибуток до бюджету країни. 

Очікування від реформи

Україна володіє великим багатством — землею, тож ним потрібно користуватися. Безумовно, всі українці так чи інакше зацікавлені в розвитку земельної реформи. Заможні громадяни залюбки скористаються можливістю зробити вигідну інвестицію в майбутнє та придбати декілька земельних паїв. 

Фермерам також не завадить подумати про участь в земельному аукціоні та розширити можливості свого бізнесу. Звісно, придбання земельних ділянок у власність — справа дорога, тому підтримка від держави на цьому етапі дуже потрібна. Але доки провідними економістами розробляються схеми допомоги фермерам, у них є чудова можливість вигідно орендувати землю. За законом про обіг земель приватні угіддя не обов’язково продавати, а можна запропонувати для оренди.  

Мало не всіх зараз цікавить питання вартості земельних ділянок: чи не буде вона занадто низькою на початку реформи, і можливо потрібно зачекати з продажем в надії, що ціни злетять за умови високої конкуренції.

Кожен приватний землевласник на свій розсуд вирішуватиме долю сільськогосподарських земель, які їм належать. В довгостроковій перспективі краще залишитися власником, і щороку отримувати пасивний дохід у вигляді орендної плати за ділянку від фермера. Доречі, якщо виникне потреба взяти  банківський кредит, землю завжди можна буде використати в якості забезпечення по кредиту. 

Якою буде подальша доля державних угідь невідомо, наразі за такі земельні ділянки всі бажаючі можуть позмагатися на земельних аукціонах лише в плані оренди.