Певно, вже не можна нікого здивувати тим фактом, що продаж та купівля лісом на електронних майданчиках стало вкрай популярним явищем. Перевірена часом процедура показала ,що це дуже гарна можливість реалізації крупних та масштабних договорів. Перший етап реалізації продажу через електронний майданчики вже прийшов до свого  закінчення. Тепер вже інтерес круг лісом споживача перейшов в інше русло . Наразі частіше всього в Інтернеті з’являються унікальні лоти, якими є ліси. Такий формат все більше привертає та фокусує увагу потенційних покупців і це сприяє майбутній успішний зачиненій операції та сприяє ефективним вкладенням грошей. Люди все частіше стикаються з бажанням купити якісний та за привабливою ціною ліс.  

А продавець, у свою чергу , бажає лише продати ліс за найвищою ціною. Для того, щоб створити аукціон для продажу лісу потрібно укласти відповідний та необхідний договір. За все це безпосередньо має відповідати організатор аукціону, а також він має провести всю технічну роботу для реалізації аукціону. Також існує спеціальна комісія, робота якої полягає в виборі аукціоніста шляхом проведення голосування. Далі організатор публікує усі відомості про аукціон, які повинні містити  інформацію про самого організатора, а також всі деталі предмета аукціону, наприклад, місце, площа, границі і так далі. 

Одночасно з цим як організатор створює усе для інформування особливостей аукціону, він також займається публікацією належної документації на офіційному сайті, де усі бажаючі можуть скористатися та використовувати її. Цими документами може бути повідомлення про первинну ціну, про форму заяви для того, щоб була змога брати участь та про етапи ії заповнення, договір купівлі-продажу та інше. Важливим фактором є те, що одна людина може подати лише одну заявку, але у разі, якщо особа бажає придбати декілька лотів, тоді вона може скористатися цією можливістю та заповнити декілька заявок.  У цьому випадку особа повинна буде створити окремі заяви та додати всі необхідні документи. Заяву створюють в декількох для того , щоб один залишився у організатора, а інший в учасника. 

Умови аукціонів на майданчику ProZorro

Щодо мінімальної кількості сировини, яку можна надати для продажу, то законодавством було встановлено ,що реалізовувати товар можна лише великими партіями. Тому, наприклад, на аукціонах компанії  ProZorro найменша можлива величина лісу може сягати сто п’ятдесят кубометрів, що в грошових одиницях становить двісті тисяч гривень. Більш детальна інформація міститься за посиланням: https://megasale.com.ua/prodazh-lisu-na-vidkrytyh-auktsionah-dp-prozoro-prodazhi/ .

Як вже було зазначено найважливіший плюс саме електронного аукціону- доступність абсолютно усієї інформації для того, щоб процедура була чесною та прозорою. Треба зазначити, що з недавнього часу на площадці ProZorro була створена спеціальна система для того, щоб вести обрахунок деревини в електронному форматі. Це було створено для того, щоб ефективно та добротно перевіряти та проводити ревізію процесу застосування усієї деревини.