Починаючи з 21 жовтня 2019 року, продаж активів з питань банкрутства став прозорим та об’єктивним. Отже, набрав чинності новий Кодекс, який запроваджує нові правила у процесі продажу майна банкрутів. Суспільство висунуло таку пропозицію. Залишається трохи почекати, і процес продажу активів у системі ProZorro.Sale буде запущений. Відкриті та добросовісні торги з продажу активів банкрутів можуть зрожити їх доступними не лише для учасників процесу, но й для державних спостерігачів та громадських активістів.

Продаж активів боржників — перевага Prozorro.

В результаті нового Кодексу набуло чинності багато змін у процедурі продажу активів компаній, що є банками-боржниками. Тепер усі продажі почали відбуватися на відкритій платформі в системі Прозорро.Продажі sale.ueex.com.ua/filter/bankrupts-property та багато громадян помітили перевагу цього нововведення.

Розробка та впровадження системи Prozoro. Продажі відбулися в 2016 році. У створенні системи брали участь електронні платформи ProZorro спільно з Нацбанком, Фондами гарантованого внеску та представниками громадськості.

Введена система допомагає компаніям та державам ефективно продавати свої активи, нерухомість, приватизаційне майно (до 250 млн. грн.), продавати та здавати в оренду землю тощо.

Платформа «Української енергетичної біржі» працює вже 3 роки в системі ProZorro.Sale. Вже проведено 234 тис. аукціонів. В аукціоні взяли участь більш як 15 тисяч учасників. Рентабельність продажів у системі склала 21 млрд грн. Вартість деяких партій зросла в 10 разів. ТБ УЕБ – досвідчена біржа системи Прозорро на її рахунку велика кількість прозорих аукціонів та продажів активів банкрутів.

Чесна конкуренція та покупка за підтримки Prozorro

Процес банкрутства порушується вже давно. Деякі боржники-компанії використовують сірі схеми-махінації, наприклад, з підтримкою оголошення про банкрутство, щоб ухилитися від сплати позикових зобов’язань. Така ситуація негативно позначається банківській діяльності, адже, він втрачає значну суму грошей через неприродне посилення процесу ліквідації. У той же час компанія продовжує спокійно працювати і отримувати виручку від своєї діяльності. Це ті завдання, які може вирішити впровадження прозорої торгової системи на сайті sale.ueex.com.ua.

Звичайні аукціони стають минулим, а на їх заміну вводяться нові та прозорі. Бізнес та уряд віддають перевагу електронним аукціонам через їх відкритість та прозорість, учасники можуть не турбуватися про чесність та справедливість аукціону. Звичайні торгівлі проводились у закритому вигляді, а ціна лотів була кілька разів занижена. Цим користувались власники компаній-банкрутів. Викупуючи свій бізнес майже за безцінь. Такі дії також негативно вплинули на інвесторів. Таким чином, підприємці, не порушуючи закону, ухилялися від своїх зобов’язань перед банком, що не призводило до негативних результатів для них.

Аукціони з продажу активів з питань банкрутства — сайт sale.ueex.com.ua

Введена система та продаж активів банкрутів на відкритих аукціонах допоможе банківськими компаніям повернути свої кошти. У системі існує вільна конкуренція. Це означає, що підприємства не будуть викуплені за безцінь, а їх ціна буде відповідати ринковій ціні.

Ми ТБ «Українська енергетична біржа» можимо запропонувати своїм клієнтам послуги, які зв’язаніз викупом активів банкрутів. Наші пердставники можуть проконсультувати вас щодо роботи біржі, допомогти зареєструватися та зробити ставки на ті лоти, які вам подобаються.