Українська енергетична біржа стала надійним джерелом доступних цін на природний газ. На сайті також можна дізнатися вартість ресурсу за допомогою спеціального калькулятора. Біржа надає інформацію про аукціони, умови та правила проведення торгів.

Дізнатися вартість газу на УЕБ

Перед тим як користувач отримає квитанцію за природний газ, ціна проходить через декілька етапів формування. В першу чергу, компанія-постачальник пропонує свою вартість. Ця процедура проводиться на міжнародному рівні. У місцевих користувачів газу також є можливість купити деяку кількість блакитного палива. Для цього оформляють договір з посередником. Ціна, указана в подібних угодах, складається з актуальних біржових котирувань. Вони обновляються кожного дня, тому не дозволяють пропустити вигідний варіант.

В процесі планування угоди по купівлі газу необхідно ознайомитися с поточною вартістю. Щоб отримати більш точні дані, можна звернутися на сайт www.ueex.com.ua/auctions/gas-cost-calculator/.

Міністерство економічного розвитку слідкує за коливаннями цін на природний газ на всіх етапах. Щоб забезпечити стабільну ціну, в розрахунках користуються показниками розрахунків та формулами. Це допомагає врахувати навіть незначні коливання ринку ресурсів.

Як користуватися калькулятором вартості газу на УЕБ

Щоб дізнатися потрібну інформацію, необхідно ввести в відповідні графи необхідні дані:

  • дату оформлення угоди;
  • дату уточнення ціни;
  • попередню вартість за тисячу кубометрів.

Міністерство рекомендує орієнтуватися на вартість природного газу, яка вказана на Українській енергетичній біржі. При цьому враховують котирування центрально-європейського абу, який виконує розподілення газу.

Завдяки цьому, вартість природного газу в публічних договорах закупки з допомогою Прозорро.Продажі гарантовано встановлюється в межах ринкових цін. При цьому враховуються зміни, які були розраховані за спеціальною формулою. Розрахунки проводяться в кожному договорі.

Якщо дані будуть змінені, обов’язково оформлюють додаткову угоду, яка підтвердить законність зміни ціни.

Торги проводяться кожного дня. Різниця між двома показниками може бути суттєвою, тому важно спостерігати за цінами в режимах реального часу. Відповіді на додаткові запитання можуть надати працівники компанії.