Невдовзі в Україні стартує довгоочікуваний початок земельних аукціонів, яких жителі країни очікували дуже давно, адже більше 20 років був чинним мораторій продажу аграрних ділянок. Але ситуація кардинально змінилася після підписання президентом країни Закону № 2178-10, однак все ж, незрозумілими залишаються такі нюанси:

  • хто отримає право розпоряджатися своїми ділянками;
  • як буде здійснюватися сам процес продажу сільськогосподарських угідь.

Невдовзі відбудеться старт аграрних торгів на українському ринку

 Згідно із законом про землю, купівля-продаж ділянок розпочнеться 1 липня 2021 року. Ця дата буде значимою для фізичних осіб, адже саме вони відтоді зможуть придбати сільськогосподарську ділянку, площа якої не повинна буде перевищувати 100 га. А от приватним підприємцям доведеться чекати із здійсненням такої процедури до 1 січня 2024 року, але розмір земельної ділянки, дозволеної для збуту, становитиме до 10 тисяч га.

Кожен шостий громадянин держави з нетерпінням чекає зняття мораторію, так як можна буде придбати той земельний наділ, на якому він працює роками, десятиліттями, обробляючи землю. У виробництві сільськогосподарської продукції бере участь близько 70% фонду землі країни, тому вона являється дуже важливим економічним ресурсом.

До прийняття закону аграрні землі можна було лише успадкувати чи взяти в оренду на довготривалий термін. Від 1 липня українські ФОПи матимуть право приймати участь у земельних аукціонах, в той час, коли іноземці не зможуть придбати наділи землі до моменту надання такого дозволу на референдумі.

До прийняття рішення про зняття мораторію на купівлю земельних наділів привели багато обставин:

  1. велика кількість зауважень та недоліків до аграрного ринку збоку європейських партнерів та українських спеціалістів;
  2. систематичні корупційні схеми продажу землі;
  3. зміна власника наділу незаконним шляхом;
  4. виникнення тіньових ринкових відносин.

Продаж земель в системі Прозорро.Продажі будуть обов’язково

Проведення аукціонів землі у системі онлайн торгів є обов’язковим пунктом і будуть відбуватися публічно на онлайн платформах офіційно.

Процес відкритого та чесного продажу сільськогосподарських земель проходитиме у системі Прозорро.Продажі. Ця платформа дасть можливість відстежувати цільове призначення придбаного лоту, а отже, зведе до мінімуму факти корупції. Усі новини про аукціони сільськогосподарських наділів можна дізнаватися за посиланням https://megasale.com.ua/torgy-zemleyu-na-auktsionah-prozorro-prodazhi/.