Повнофункціональний земельний ринок в Україні вже заробив – з 1 липня цього року в країні законно дозволено продавати наділи сільськогосподарського. Поки ця можливість є тільки у власників приватних сільськогосподарських земель. Але в на сучасному етапі влада розглядає питання розширення певних до цього часу обмежень.

Точніше, майбутній земельний ринок буде охоплювати і оренду державних територій і крім того реалізацію власних земельних ділянок. Після підписання відповідного законодавчого проекту подібні операції будуть проводитися на електронних торгах допомогою акредитованої майданчики системи Prozorro.Sale.

Яким стане земельний ринок України — прогнози компетентних фахівців даного сектора

Підписавши закон про створення в Україні земельного ринку, уряд в результаті поставив остаточну крапку в довгострокових спекуляціях і поширенні неправдивої інформації. І лише недавно, за кілька тижнів до старту аукціонів, громадськість приходить до усвідомлення, що досить довго існуючий мораторій нарешті втратив чинність. А резиденти, які мають у власності ділянки землі сільськогосподарського призначення, будуть мати право розпоряджатися ними на власний розсуд.

Зрозуміло, в існуючому вигляді законодавчий акт України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» визначає безліч обмежень. Завдяки цьому розвиток повнофункціонального земельного ринку буде здійснюватися поетапно, без кардинальних змін в частині володіння і користування сільськогосподарськими наділами. З 1 липня поточного року одному покупцеві (резиденту України) землі сільськогосподарського призначення будуть продаватися в розмірі не більше 100 га. Після закінчення 2,5 років в торгах матимуть право брати участь не тільки фізичні, але і юридичні особи. А площа землі зросте до 10 000 га. Більше інформації https://uub.in.ua/post/StartrinkuzemlvUkranrealzatsyacherezelektronnauktsoni_1

Для того, щоб земельний ринок в Україні функціонував в повній мірі, влада повинна здійснити ще кілька значущих заходів. Точніше, сформувати українським фермерам умови, необхідні для покупки своїх наділів і ведення особистого господарства. Крім того, беручи до уваги велику ступінь корупційної складової, представники бізнесу будуть в безпеці в частині протизаконних рейдерських захоплень. Ще один ключовий аспект – узгодження офіційних паперів з відомостями Держгеокадастра. Без цього реалізувати ділянку буде неможливо.