Система Прозорро.Продажі створена в Україні для того, щоб зменшити кількість корупційних схем продажу державного та комунального майна. Ця система працює лише декілька років, але встигла зарекомендувати себе, як надійний та ефективний спосіб реалізації держмайна.

Торги в цій системі проводяться на базі електронних торгівельних майданчиків, яких наразі нараховується декілька десятків. Хоч всі вони підключені до єдиної бази лотів та покупців, а також надають однакові послуги, але все ж суттєві відмінності між ними є. Торгівельні майданчики мають різні інтерфейси, деякі з них зручні, деякі – не дуже. Тому кожен повинен обирати платформу на основі того, чи зручно на ній працювати. Також відрізняються торгівельні майданчики між собою якістю роботи служби підтримки. Тому не зайвим буде дізнатися про відгуки стосовно обраного майданчику.

Лідером в сфері електронних аукціонів в Україні є Українська універсальна біржа (УУБ). Більше інформації можна отримати за посиланням sale.uub.com.ua. Тут продається різноманітне майно: від великих земельних ділянок та споруд до дрібної побутової техніки та меблів. Тут навіть можна придбати літак чи якесь габаритне обладнання.

Участь в електронному аукціоні дає учаснику можливість швидко знайти потрібний товар і позмагатися за його придбання з іншими учасниками на рівних умовах. Саме рівність прав всіх учасників являється головною перевагою електронного аукціону. Кожен потенційний покупець отримує спеціальний кодовий номер, тому ніхто не знає, хто саме знаходиться під цим номером. Відомості про учасників аукціону та його переможця стануть відомими лише після його закінчення.

Так як торги являться відкритими, то спостерігати за ними можуть всі бажаючі, серед яких можуть бути навіть контролюючі органи. Завдяки цьому забезпечується чесність та прозорість продажу товарів. Будь-які спроби змови чи хабарництва відразу знаходяться, а учасників, що порушили правила електронного аукціону, виключають з системи разом з відповідними санкціями.

Як прийняти участь у торгах

Для того, щоб придбати необхідний товар, спочатку треба зареєструватися на торгівельному майданчику. Це не займе багато часу. Далі можна буде обрати цікавий лот з тих, що представлені на сайті торгівельної платформи. Всі лоти мають детальний опис, на який потрібно звернути особливу увагу. Також продавець може додати фотографії та якість додаткові дані про товар.

До участі в торгах допускаються всі бажаючі: фізичні особи – громадяни України чи інших країн, а також організації (як українські, так і іноземні). Більше детально про хід електронного аукціону та особливості прийняття в ньому участі можна почитати тут https://sale.uub.com.ua/filter/wood.

Перед тим, як подати заявку на участь в аукціоні, необхідно детально ознайомитися с умовами придбання лоту. В переліку цих умов буде знаходитися і гарантійний внесок, який потрібно сплатити для участі в аукціону. Зазвичай розмір цього внеску складає 5-10% від початкової ціни товару.