Будь-яка більш-менш популярна річ майже майже одразу обзаводиться підробками, репліками та іншими не зовсім якісними, зате візуально дуже схожими дублями. І підробки дійсно можуть бути на диво схожі на оригінал зовні. Навіть досвідчені вейпери без детального розгляду не завжди можуть зі впевненістю сказати, оригінал перед ними, чи ні. Тому відрізняти одне від іншого вчасно – корисний навичок.

Чим небезпечні підробки ПОД систем

Всі чули страшні історії про подики, які вибухають. Так от, такі інциденти можливі лише з підробками. Оригінальні сучасні моделі мають кілька рівнів захисту – від перегріву, перезаряду, замикання. Без захисту, якого найчастіше у підробок немає, пристрій може перегрітися до екстремальних температур і замість вчасного примусового вимкнення просто вибухне.

Також з підробками ніколи не можна бути впевненим, чим насправді заправлений ПОД. Це також може бути небезпечним для здоров’я. В кращому випадку, смак просто буде не таким вираженим, як у оригіналу. А в гіршому – можна отруїтися.

Підробки дешевші за оригінальну продукцію і тому на такі покупки зважуються деякі недосвідчені люди. Але щоб зменшити вартість продукту, доводиться значно економити на виробництві. А це означає – ніяких лабораторних умов для заправок, ніяких безпечних матеріалів для корпусу, дешеві акумулятори і повна відсутність захисту. Тому для покупки ПОД систем будь-якого типу, комплектуючих та заправок варто обирати фізичний або онлайн вейп шоп, у якому ви впевнені. У спеціалізованих магазинах продається лише перевірена та сертифікована продукція.

Як відрізнити оригінал і підробку?

Насправді, перевірити девайс на оригінальність не складно. Є кілька надійних способів:

1.      Для тих, хто купує регулярно. Якщо ви постійно купуєте продукцію одного й того ж бренду, то вже навіть тактильно зможете відрізнити підробку. Це буде не та якість. Деталі можуть люфтити, тріщати. Матеріали, кольори і навіть якість пакування одразу викажуть підробку досвідченому вейперу.

2.      Наявність унікального захисту від підробки. На коробці пристроїв кожного виробника є штрих код, QR-код та голограма. Не важко просто відсканувати штрих код, щоб пересвідчитися в оригінальності продукту.

3.      Плівки та заглушки. У оригінальної продукції є захисні плівки на ПОДі, на картриджі, заглушки на одноразках. Якщо цього всього бракує, то це точно не оригінальні девайси.

4.      Акцизна марка. На території України будь-які вироби тютюнового призначення, тобто, сигарети та електронні сигарети, повинні мати акцизну марку. Це своєрідна «наліпка», яка фактично є гарантом оригінальності.

Вірогідність потрапити на підробку, купуючи пристирої «з рук» або у незрозумілих магазинчиках, де їх взагалі не мало б бути, доволі висока. Тому завжди обирайте лише спеціалізовані магазини. Це можуть бути як окремі вейп-шопи, так і будь-який адекватний маркет з ліцензією на продаж тютюнових виробів.

Чи варто купувати підробки?

Закономірне питання, зважаючи на те, що підробні подики явно дешевші. Але однозначно ні. Краще придбати недорогу оригінальну ПОД систему. А їх зараз на ринку вистачає, при чому, як одноразових, так і перезаправних. Здоров’я в жодному разі не варте зекономлених грошей. В кращому випадку, девайс просто буде неякісний і доведеться швидко купувати новий. І отут вже постає питання навіть в «економності» підробок. Хороший оригінальний недорогий ПОД не лише безпечніший, але і проживе набагато довше, що вже вигідніше, ніж витрачатися на незрозумілі фейки.