До початку земельних торгів залишається кілька місяців. Однак, як і минулого року, це викликає бурхливу дискусію серед українців про всі переваги та недоліки відкриття ринку землі.

Поки що провідні експерти аграрного сектору не прийняли рішення щодо цілісного судження щодо цього показника. Остаточно ситуація буде врегульована більш детально у липні, коли фізичні особи першими придбають сільськогосподарські ділянки https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/auktsyony-po-zemle-skoro-startuyut-v-ukrayne/.

Коли формується об’єктивний ринок, уряд також повинен враховувати судження тих, хто володіє земельними частками, бо в їх руках зосереджена величезна частина сільськогосподарських угідь України.

Які особливості процедури аукціону?

Вагомим позитивним аргументом на честь відкриття ринку та початку аукціонів є вільний продаж сільськогосподарських земель. Кожен громадянин має повноцінне право управляти власним майном лише ним без будь-яких обмежень. І як можна зазначити, це важлива складова демократичної держави.

Український ринок землі незмінно характеризується певною нерівністю. Мешканці сільських районів, які колись працювали в колгоспах, мали власну земельну ділянку, яка гарантувала їм постійне обробіток землі.

Отже, жителі села мають значну перевагу над мешканцями міста. Відповідно, вони перші мають ймовірність вести власну економіку або здавати в оренду наділи, маючи при цьому особисті заощадження.

Збалансування діяльності в аграрному секторі та забезпечення конституційних прав кожного громадянина буде забезпечено Законом № 552.

Ближче до 1 липня 2021 р., незалежно від місця проживання фізичної особи, яка є резидентом України, існує можливість придбання земельної ділянки площею до 100 га. Купівля землі здійснюватиметься у приватних осіб, оскільки державні та комунальні землі поки що не продаються і не очікуються. Зараз нардепи планують здійснити продаж земель сільськогосподарського призначення за підтримки системи Prozorro. Така система виключає можливість сірих схем, котрі були раніше.