Українська енергетична біржа виступає в якості єдиного джерела, яке впливає на формування котирувань  щодо конкретних енергоресурсів.  Робота системи регулюється на державному рівні. Працівники міністерства регулярно проводять перевірку  та оцінюють результативність, законність діяльності біржі. Згідно з результатами перевірки встановили, що ціни на природний газ та нафтопродукти можуть складати з  показників УЕБ.

Особливості встановлення ціни на горючі матеріали на УЕБ

Нафтопродукти, котрими торгують на публічних аукціонах, не дають стабільної вартості. Ціна на них може зрости. Експерти з економічного розвитку стверджують, що коливання котирувань відбуваються не тільки під впливом показників на біржі. На них впливають дані, які надають європейські біржові системі.

Для складання вартості горючих речовин  використовують декілька параметрів:

  • 1.      Попередні розрахунки цін на конкретний вид пального. Вони залежать від умов, вказаних в договорі.  
  • 2.      Офіційний курс гривні, який має відношення до підписаних договорів.
  • 3.      Показники біржових котирувань, які використовують в європейських країнах.  
  • 4.      Значення котирувань на Українській енергетичній біржі.

Міністерств вдалося розробити ряд умов для орієнтування на зміни в ринку котирувань. При цьому згідно з законодавством будь-які коливання цін мають зазначатися в окремих пунктах угоди, якщо планується проведення публічних торгів.

УЕБ – надійний постачальник інформації

УЕБ ретельно перевіряє всіх учасників. Біржа забезпечує створення надійних умов для всіх учасників. Система створена таким чином, що перемогти в аукціоні може тільки той, кому належить найбільш вигідна пропозиція. Для користувачів доступні всі можливі операції, потрібно тільки мати комп’ютер та доступ до інтернету. При цьому не потрібно витрачати час на вирішення складних задач. Переможець визначається в автоматичному режимі, тому сумнівів в тому, що інтереси користувачів під захистом, виникнути не може.

При зверненні на сайт www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/, можна визначити точну вартість природного газу. Це можливо з допомогою спеціального калькулятора. Якщо вказати в ньому необхідні параметри, система видасть точну інформацію. За час своєї діяльності УЕБ дотримується рекомендацій законодавчих органів.